Loading


wzorek

 

Ogłoszenia duszpasterskie parafii pod wezwaniem

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

w Chełmnie

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

17.o6.2018 

 

 

1.     Dziś o godzinie 13.oo ksiądz neoprezbiter Michał Wyrębski odprawi swoją prymicyjną mszę świętą, serdecznie zapraszamy do udziału w tej niecodziennej uroczystości. Ksiądz Michał udzieli uczestnikom liturgii specjalnego prymicyjnego błogosławieństwa. Prosimy o modlitwę w intencji księdza Michała oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

 

2.     W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy liturgiczną uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela – dzień patronalny kościoła klasztornego sióstr Miłosierdzia. Tego dnia swoje imieniny obchodzić będzie nasz senior ksiądz Prałat Jan Kujaczyński.

 

3.     Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w łączności z wieczorną mszą świętą, w niedziele o 17.3o (poprzedzone adoracją).

 

4.     W sobotę 23 dnia miesiąca modlić się będziemy w intencji naszych bliskich przebywających poza granicami kraju, modlitwa za wstawiennictwem św. O. Pio w łączności z mszą świętą o godzinie 18.oo.

 

5.     W dniach 27 – 28 lipca odbędzie się pod hasłem „Przez Maryję w Duchu Świętym do Jezusa” ogólnopolska pielgrzymka Apostolatu Maryjnego, zainteresowanych wyjazdem prosimy o kontakt z klasztorem Sióstr Miłosierdzia, lub z panią Elżbietą Korgol pod numerem telefonu 695 373 468.

 

6.     Trwają badania konserwatorskie w kaplicy Najświętszego Sakramentu, rozpocznie się także kolejny etap prac konserwatorskich w naszej farze i kościele św. Apostołów Piotra i Pawła. Dziękujemy za składane dziś ofiary przeznaczone na powyższe prace, dziękujemy także za zainteresowanie i okazywaną życzliwość.

 

 

7.     Informacja dla rezerwujących terminy mszy ślubnych. Rezerwację ślubu należy bezwzględnie potwierdzić na trzy miesiące przed ślubem i w tym samym czasie zgłosić się z potrzebnymi dokumentami, celem spisania protokołu kanonicznego. Rezerwacje które nie zostaną potwierdzone będą anulowane!

 

 

8.     Składamy serdeczne podziękowania mieszkańcom Brzozowa, tamtejszemu sołectwu, sponsorom, osobom które ofiarowały fanty i wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i poprowadzenia pikniku rodzinnego, który odbył się w sobotę 9 czerwca. Bóg zapłać!

 

9.     W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Romana Piórkowskiego i śp. Bernarda Kubiak. Zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu.

 

1133890
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Poprzedni tydzień
Miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
284
491
775
1062728
11873
20587
1133890
Twoje IP: 54.224.235.183
Data/Godzina: 2018-06-18 19:32:39