Loading


wzorek

 

Ogłoszenia duszpasterskie parafii pod wezwaniem

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

w Chełmnie

II NIEDZIELA  ADWENTU 

9.12.2018

 1.      Dzisiejsza niedziela to dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie, zwłaszcza w krajach byłego Związku Radzieckiego, prosimy o modlitwę w intencji naszych braci, a chętni przy wyjściu z kościoła będą mogli złożyć swoją ofiarę na ten cel.

2.      Podczas mszy o godzinie 11.3o poświęcimy dzisiaj medaliki dzieci, przygotowujących się do uroczystej I Komunii Świętej, do udziału w liturgii zachęcamy także rodziców dzieci.

3.      Dzień imienin obchodzi Biskup Wiesław Śmigiel, ordynariusz diecezji serdecznie prosimy o modlitwę w intencji pasterza naszej diecezji.

4.      Tradycyjne msze adwentowe zwane roratami odprawiamy w dni powszednie o godzinie 7.oo, dodatkowo dla dzieci szkolnych od poniedziałku do piątku o godzinie 16.3o. Serdecznie zapraszamy!

5.      W liturgii Kościoła; w czwartek św. Łucji, w piątek św. Jana od Krzyża.

6.      W środę po wieczornej mszy świętej spotkanie Rodziny Radia Maryja, serdecznie zapraszamy.

7.      Jak w latach ubiegłych wspólnie z Siostrami Miłosierdzia organizowana jest Wigilia dla osób ubogich i samotnych, w przyszłą sobotę wieczorem i w niedzielę chętni będą mogli zakupić cegiełki z wigilijnych pierników – dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na zakup artykułów potrzebnych do przygotowania wigilii. Można też będzie, wzorem lat ubiegłych złożyć trwałe artykuły przy ołtarzu św. Sebastiana i św. Rocha.

8.      Dzieci z przedszkola „Brzdąc” i chełmińskich szkół przygotowały kartki świąteczne, które można nabywać przy wyjściu z kościoła pod chórem, dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na rehabilitację chorej Sandry Bitau, w imieniu Sandry i jej bliskich składamy podziękowania za wszelkie wyrazy życzliwości i wsparcia.

9.      W kościele klasztornym Sióstr Miłosierdzia trwa codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W dni powszednie adoracja od godziny 9.oo do 17.oo, niedziele od 11.oo do 19.oo. Zachęcamy do korzystania z tej możliwości.

10. Przypominamy, że jako parafia, nie udzieliliśmy nikomu zgody ani delegacji do rozprowadzania opłatków wigilijnych po domach. Poświęcone opłatki na stół wigilijny, można nabywać w naszym kościele. Jak co roku świece CARITAS można nabywać w kiosku i u pań z parafialnej CARITAS, świece małe w cenie 6 złotych duże w cenie 15 złotych.

11.  W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Barbarę Buza oraz śp. Piotra Strzyżewskiego. Zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu…

1253011
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Poprzedni tydzień
Miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
63
635
698
1182303
5793
30075
1253011
Twoje IP: 54.221.147.93
Data/Godzina: 2018-12-10 01:06:58