Loading


wzorek

 

Ogłoszenia duszpasterskie parafii pod wezwaniem

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

w Chełmnie

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

12.o8.2018 

  1.     W liturgii Kościoła;

 

- we wtorek św. Maksymiliana Marii Kolbego;

 

- w  środę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny;

 

- w piątek św. Jacka;

 

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

2.     Dzisiejszą mszę o godzinie 7.oo odprawimy przy ołtarzu św. Sebastiana i św. Rocha jako dziękczynną za otrzymane łaski oraz o życie wieczne dla członków cechu murarzy. Serdecznie zapraszamy wszystkich trudniących się dzisiaj zawodami budowlanymi.

 

3.     Trwa kolejna edycja festiwalu 9 hills, (dziewięciu wzgórz) w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w przygotowanych imprezach, część programu odbywa się w naszych chełmińskich kościołach. Szczegóły na plakatach.

 

4.     Także dzisiaj w naszej farze o godzinie 18.oo odbędzie się koncert galowy laureatów letniej szkoły pianistycznej. Z tej racji msza święta wieczorna odprawiona zostanie, jak co roku, w kościele gimnazjalnym!

 

5.     W środę z racji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny msze święte odprawimy według niedzielnego porządku, podczas mszy świętych odbędzie się tradycyjny obrzęd poświęcenia kłosów zbóż, ziół i kwiatów. Sumę odpustową odprawimy o godzinie 13.oo.

 

6.     Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji naszej Ojczyzny. Z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości – 100 różańców na stulecie. Akcja modlitewna rozpoczęła się 4 sierpnia i potrwa do 11 listopada. W naszej świątyni różaniec odmawiamy;

 

W poniedziałki, wtorki czwartki o 17.25;

 

W środy o 16.55;

 

W piątki w łączności z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.oo;

 

W niedziele o godzinie 17.oo podczas adoracji Najśw. Sakramentu.

 

Wszystkich, którzy nie mogą dotrzeć do świątyni, zwłaszcza osoby chore, zachęcamy do włączenia się duchowo w tę modlitwę odmawiając różaniec indywidualnie.

 

7.     W przyszłą niedzielę nasza miesięczna kolekta inwestycyjno – gospodarcza. Obecnie trwają; kolejny etap prac konserwatorskich przy ołtarzu głównym w naszej farze, kolejny etap prac konserwatorskich zespołu stalli z prezbiterium fary oraz drugi etap prac konserwatorskich stalli z kościoła św. Piotra i Pawła.

 

8.     W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Marka Błażyńskiego, śp. Andrzeja Nowickiego oraz śp.          `Bolesława Góra. Zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu.

 

1169707
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Poprzedni tydzień
Miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
412
499
2676
1098340
11820
15199
1169707
Twoje IP: 5.9.65.22
Data/Godzina: 2018-08-17 13:49:48