Loading


wzorek

 

Ogłoszenia duszpasterskie parafii pod wezwaniem

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

w Chełmnie

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 

14.10.2018 

1.     W liturgii kościoła; jutro św. Teresy z Avila, we wtorek św. Jadwigi Śląskiej, w środę św. Ignacego, w czwartek św. Łukasza Ewangelisty, w sobotę św. Jana Kantego.

 

2.     We wtorek przypada 40 rocznica wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II, z tej okazji zapraszamy dziś na wieczornicę poświęcona pamięci Papieża Polaka, która odbędzie się po wieczornej mszy świętej.

 

3.     Z okazji rocznicy wyboru Jana Pawła II, który jest patronem województwa kujawsko-pomorskiego, przygotowany został spektakl według sztuki autorstwa Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera”, jego premiera odbędzie się we wtorek w Bydgoszczy, natomiast w rocznicę inauguracji pontyfikatu i jednocześnie w liturgiczne święto Jana Pawła II tj. 22 października o godzinie 18.oo, sztuka zostanie wystawiona w naszym kino-teatrze Rondo. Bilety w cenie 15 złotych do nabycia w kasie kinoteatru, w muzeum chełmińskim oraz u nas w biurze, a dziś także w kiosku parafialnym. Spektakl przygotowany został pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego.

 

4.     W czwartek w dzień wspomnienia św. Łukasza, który jest patronem służby zdrowia, o godzinie 13.oo w kaplicy szpitalnej odprawimy mszę świętą w intencji pracowników służby zdrowia, dziękujemy im za ofiarną służbę i pomoc niesioną potrzebującym.

 

5.     Zapraszamy na wspólny różaniec – w dni powszednie, od poniedziałku do piątku – o godzinie 16.3o różaniec dla dzieci, zaś o 17.3o dla pozostałych parafian. W soboty różaniec o 8.oo, w niedziele o 17.oo.

 

6.     Dziś przypada Dzień Nauczyciela – wszystkim pedagogom, pracownikom oświaty i naszych szkół składamy serdeczne życzenia.

 

7.     Dziś w ramach tzw. Dnia Papieskiego odbywa się zbiórka ofiar na  fundusz stypendialny imienia św. Jana Pawła II, „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, chętni mogą złożyć ofiary przy wyjściu z kościoła.

 

8.     Przyszła niedziela obchodzona jest w kościele jako niedziela misyjna, z tej okazji gościć będziemy w naszej parafii misjonarza ze Zgromadzenia Księży Werbistów, prosimy także o modlitwę w intencji misji i misjonarzy.

 

9.     Także w przyszłą niedzielę odbędą się wybory do władz samorządowych. Z tej okazji w imieniu parafii pragniemy złożyć podziękowania Władzom Samorządowym Województwa, Powiatu, Miasta i Gmin, oraz Radnym Samorządów za wielorakie wsparcie działań parafii. Wszystkim którzy ubiegają się o mandaty w nowej kadencji życzymy sukcesu wyborczego i owocnej pracy na rzecz społeczności lokalnej. Zachęcamy też do udziału w wyborach, udział w głosowaniu jest dla wierzących obowiązkiem wynikającym ze wspólnej odpowiedzialności za Ojczyznę.

 

10.                       Pożegnaliśmy w naszej wspólnocie; śp. Mieczysława Winnickiego. Zmarłego polecajmy Miłosierdziu Bożemu …

 

1205966
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Poprzedni tydzień
Miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
377
648
4069
1131550
13475
17270
1205966
Twoje IP: 54.198.212.30
Data/Godzina: 2018-10-19 08:13:14