Loading

Artykuły

DUSZPASTERZE 

 

Proboszcz:

ks. kanonik mgr Adam Krzysztof Ceynowa

DSC 0807

Urodzony 13 listopada 1965 roku w Pucku
wyświęcony 27 maja 1990 roku w Pelplinie
proboszcz parafii farnej - od 1 sierpnia 2015
dziekan dekanatu chełmińskiego
ojciec duchowny kapłanów diecezji toruńskiej
kanonik honorowy Kapituły Katedralnej Toruńskiej

ul. Franciszkańska 8, 86-200 Chełmno
tel. (56) 6860032, wew. 22 (w godzinach pracy biura) oraz 607376013

 

 

Wikariusze:

ks. mgr Damian Wacławskiks-sumista-damian-waclawski
Urodzony 28 czerwca 1981 roku w Grudziądzu
wyświęcony 16 czerwca 2007 roku w Toruniu
mgr teologii
mianowany wikariuszem parafii - od 26 sierpnia 2013 roku

 

 

 

 

 

 

 

fryc tomasz

ks. mgr Tomasz Fryc
Urodzony 18 sierpnia 1973 roku w Chełmży
wyświęcony 16 czerwca 2001 roku w Toruniu
mgr teologii
mianowany wikariuszem parafii - od 24 sierpnia 2015 roku

 

 

 

 

 

ks. mgr Krzysztof Kownacki13423748 968973366505799 1773595298717981326 n
Urodzony 1 marca 1990 roku w Grudziądzu
wyświęcony 18 czerwca 2016 roku w Toruniu
mgr teologii
mianowany wikariuszem parafii - od 16 lipca 2016 roku

 

 

 

 

 

ks._Adam_Kordek.jpg

ks. mgr Adam Kordek
Urodzony 18 listopada 1985 roku w Brodnicy
wyświęcony 14 czerwca 2014 roku w Toruniu
mgr teologii
mianowany wikariuszem parafii - od 29 sierpnia 2016 roku

 

 

 

 

 

Pomoc duszpasterska:

ks. Piotr Hojak
mgr teologii
urodzony 19 sierpnia 1964 roku w Chełmnie,
wyświęcony 14 maja 1989 roku w Pelplinie,
skierowany do pomocy duszpasterskiej - od 11 listopada 2012 roku

 

 

Rezydent:

prałat małe

ks. prałat Jan Bolesław Kujaczyński
Urodzony 31 maja 1925 roku w Łysomicach
wyświęcony 20 września 1952 roku w Pelplinie emerytowany
22 sierpnia 2001 roku
proboszcz parafii farnej w latach 1968-2001
członek Komisji ds. Wychowania WSD w Toruniu
papieski kapelan honorowy
kanonik honorowy kapituły Katedralnej Pelplińskiej
Honorowy Obywatel Miasta Chełmna

 

 

 

 

 

 

Proboszczowie parafii farnej od 1992 roku

(proboszcz parafii w Zieleniu) 1968

– ks. prał. Jan Kujaczyński

– 22.08.2001 (emeryt)

(kanclerz Kurii Diecezjalnej w Toruniu) 22.08.2001

– ks. kan. Wojciech Raszkowski

– 1.08.2004 (proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Toruniu)

(proboszcz parafii w Otłoczynie) 1.08.2004

– ks. kan. Zbigniew Walkowiak

– 1.08.2015 (Diecezjalny Konserwator Zabytków i Dyrektor Wydziału Konserwacji Zabytków Kościelnych Kurii Diecezjalnej Toruńskiej; Dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Toruniu)

Wikariusze parafii farnej od 1992 roku

 

ks. Gerard Rzaniecki               01.07.1991 – 01.07.1992

 

ks. Marek Skok                        01.07.1991 – 20.08.1994

 

ks. Mateusz Ossowski             01.07.1992 – 20.08.1996

 

ks. Tomasz Dutkiewicz           19.07.1993 – 01.08.1994; 15.10.2000 – 01.09.2001

 

ks. Andrzej Nowicki                10.07.1994 – 01.10.1995

 

ks. Jacek Dudziński                 01.08.1994 – 19.09.1999

 

ks. Marian Kowalski                01.07.1995 – 01.10.1997

 

ks. Jacek Wyrowiński              20.08.1996 – 25.10.2000

 

ks. Mariusz Malinowski         01.07.1997 – 05.07.2000

 

ks. Maciej Górka                      02.10.1999 – 21.03.2001; 28.08.2004 – 25.08.2005

 

ks. Aleksander Jarzemski       11.12.1999 – 23.08.2003

 

ks. Zbigniew Łukasik              01.07.2000 – 27.10.2001

 

ks. Paweł Kubasik                    22.08.2001 – 30.08.2004

 

ks. Wiktor Ostrowski               24.08.2002 – 23.08.2003

 

ks. Wiesław Michlewicz          23.08.2003 – 20.07.2004

 

ks. Tadeusz Kozłowski            23.08.2003 – 01.09.2009

 

ks. Marcin Lisiński                   20.07.2004 – 24.08.2010

 

ks. Jacek Raszkowski               23.08.2004 – 26.08.2006

 

ks. Czesław Grajkowski          25.08.2005 – 25.07.2006

 

ks. Sławomir Tykarski             25.07.2006 – 01.10.2008

 

ks. Wojciech Pieczul                 26.08.2006 – 01.07.2011

 

ks. Tomasz Recki                      21.07.2008 – 26.08.2013

 

ks. Paweł Kołatka                     24.07.2010 – 25.08.2012

 

ks. Wojciech Skolmowski       15.07.2012 – 01.07.2013

 

ks. Andrzej Jankowski            01.08.2010 – 24.08.2013

 

ks. Dominik Fiszer                   16.07.2011 – 24.08.2015

 

ks. Artur Żurawski                   13.07.2013 – 29.08.2016

 

ks. Damian Wacławski            26.08.2013 –

 

ks. Tomasz Fryc                        24.08.2015 –

 

ks. Mariusz Matusiak              24.08.2015 – 29.08.2016

 

ks. Krzysztof Kownacki          16.07.2016 –

 

ks. Adam Kordek                     29.08.2016 –

 

 

 

674281
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Poprzedni tydzień
Miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
62
397
2755
602039
4266
19380
674281
Twoje IP: 50.16.17.16
Data/Godzina: 2016-12-11 02:06:38